Prezbitersko vijeće

Aktualni saziv Prezbiterskoga vijeća potvrđeni i imenovani od 7. studenoga 2012. Na petogodište. Izabrani zastupnici:

1. Broćanski dekanat: fra Miro Šego, OFM, župnik Čitluka (7.11.2012. - 7.11.2017.)

2. Čapljinski dekanat: don Marko Kutleša, župnik Gabela Polja (7.11.2012. - 7.11.2017.)

3. Duvanjski dekanat: don Mijo Klarić, župnik Rašeljaka (7.11.2012. - 7.11.2017.)

4. Grudski dekanat: don Stjepan Ravlić, župnik Raskrižja (7.11.2012. - 7.11.2017.)

5. Ljubuški dekanat: fra Ivan Boras, župnik Humca (7.11.2012. - 7.11.2017.)

6. Mostarski dekanat: don Ivica Boras, župnik Sv. Mateja - Mostar (7.11.2012. - 7.11.2017.)

7. Posuški dekanat: don Jozo Blažević, župnik Herc. Vinjana (7.11.2012. - 7.11.2017.)

8. Širokobriješki dekanat: fra Stipe Biško, župnik Širokoga Brijega (7.11.2012. - 7. 11.2017.)

9. Stolački dekanat: don Damjan Raguž, župnik Rotimlje (7.11.2012. - 7.11.2017.)

10. Trebinjski dekanat: don Antun Pavlović, župnik Hrasna (7.11.2012. - 7.11.2017.)

11. don Niko Luburić, župni vikar u Mostarsko-duvanjskoj biskupiji (7.11.2012. - 7.11.2017.)

12. fra Iko Skoko, župni vikar u Mostarsko-duvanjskoj biskupiji (5.11.2013. - 5.11.2018.)

13. don Stipe Gale, župni vikar u Trebinjsko-mrkanskoj biskupiji (5.11.2013. - 5.11.2018)

14. don Mihovil Zrno, iz skupine svećenika bez župnoga dekreta (7.11.2012. - 7.11.2017.)

15. don Ivan Štironja, svećenik iz skupine svećenika izvan biskupije (5.11.2013. - 5.11.2018.)

Prema Statutu Prezbiterskoga vijeća sljedeći su svećenici članovi Vijeća po službi:

16. msgr. Željko Majić, generalni vikar (30.11.2012. - durante munere)

17. fra Miljenko Šteko, provincijal hercegovačkih franjevaca (5.11.2013. - durante munere)

18. don Ante Luburić, kancelar i ekonom (7.11.2012. - durante munere)

19. don Ante Komadina, ravnatelj Caritasa (7.11.2012. - durante munere)

20. don Ante Pavlović, predstojnik Teološko-katehetskoga instituta Mostar (7.11.2012. - durante munere)

21. don Đuro Bender, predsjednik Svećeničke uzajamnost (27.11.2014. - durante munere) Po Biskupovu izboru članovi su:

22. fra Mladen Vukšić, župnik Kočerina (7.11.2012. - 7.11.2017.)

23. fra Stipe Marković, župnik Gorice-Sovića (7.11.2012. - 7.11.2017.)

Slika-biskupijska-kurija: 

Ime i prezime: 

Prezbitersko vijeće