Mr. don Željko Majić
036/334-050

Don Željko je rođen u Drinovcima, 28. ožujka 1963., od oca Mihovila i majke Matije i ima još dva brata i tri sestre. Osnovnu je školu pohađao u Drinovcima (1969.-1977.), humanističku gimnaziju u Biskupijskom sjemeništu u Dubrovniku (1977.-1981.) s ispitom zrelosti (12. lipnja 1981.). Vojnu je obvezu odslužio u Požarevcu (1981.-1982.). Filozofsko-teološki studij završio u Sarajevu (1982.-1988.) Zaredio ga je za svećenika Mostarsko-duvanjske biskupije u mostarskoj katedrali Marije Majke Crkve, 29. lipnja 1988., biskup Pavao Žanić (+2000.). Najprije je imenovan upraviteljem Svećeničkog doma u Potocima (1988.-1989.), zatim župnim vikarom u katedralnoj župi u Mostaru (1989.-1993.). Poslijediplomski studij pastoralne teologije u Rimu, s boravkom u Međunarodnom zavodu sv. Pavla, pohađao je na Papinskom Lateranskom sveučilištu (1993.-1995.) i postigao magisterij u lipnju 1995. s tematikom: „Pastoralni problemi u Trebinjskoj biskupiji pod Turcima i pastoralna skrb Kongregacije za širenje vjere.“ Don Željko je nakon povratka sa studija iz Rima obavljao više pastoralnih službi u Hercegovini: katedralni župni vikar u Mostaru (1995.-1997.), biskupov tajnik (1997.-2000.), župni upravitelj župe Blagaj-Buna (2000.-2006.). Predložili su ga članovi Biskupskih konferencija, Hrvatske i BiH, za vicerektora Svetoga Jeronima u Rimu, saslušavši mišljenje rektora msgr. dr. Jure Bogdana. Biskup ga je Ratko stavio na raspolaganje, a imenovao ga je predsjednik Peteročlane Biskupske komisije za Zavod sv. Jeronima, msgr. Antun Škvorčević, požeški biskup, 17. lipnja 2006. Za Jeronimovo, 30. rujna 2012. godine, istekao mu je statutarni mandat.

Mr. don Nikola Menalo
036/331-373
Komunikacija sa sudom isključivo redovitom poštom

Rođen u Mostaru, 30. svibnja 1975. Za svećenika zaređen 29. lipnja 1999. u Mostaru. Župni vikar u Stocu (2000.-2002.). Domanovićima (2002.-2004.), Mostaru - Katedrala (2004.-2006.) i Studencima (2006.-2007.). Poslijediplomski studij crkvenoga prava u Veneciji (2007.-2010.). Župnik u Drežnici i župni vikar u Mostaru - Rudnik-Orlac (2010.-2012.). Župnik u Blagaju-Buni (od 2012.). Sudski vikar (od 2012.).

Radno vrijeme: petkom od 9-12 sati - isključivo za stranke u čijem je predmetu donesena Odluka o prihvaćanju tužbe, priopćenju tužbe i traženju mišljenja o tužbi. 

Mr. don Ante Luburić
036/334-050

Rođen u Studencima, 3. srpnja 1955. Za svećenika zaređen 13. srpnja 1980. u Studencima. Kancelar od 1992. Istodobno je ekonom Biskupije, promicatelj pravde i branitelj ženidbenoga veza pri Biskupijskom crkvenom sudu, dekan Trebinjskoga dekanata, župnik u Trebinju i župni upravitelj u Nevesinju.

Don Domagoj Markić
036 334 050

Don Domagoj Markić rođen je 14. studenoga 1994. Završio je Srednju elektrotehničku školu u Mostaru. Prijavio se u bogosloviju 2013. godine. Nakon dvogodišnjega studija filozofije u Sarajevu, Biskup ga je poslao u Rim na studij teologije. Boravio je u Papinskom zavodu Germanicum-Hungaricumu, a pohađao predavanja na Teološkom fakultetu Papinskoga sveučilišta Gregorijane. Vrativši se u Mostar 2018. godine, stavio se na pastoralno raspolaganje. Biskup ga je, nakon obavljenih petodnevnih duhovnih vježbi, u dogovoru sa župnikom don Krešom Puljićem, poslao u župu Svetoga Tome apostola na Bijelom Brijegu u Mostaru. Pastoralnu godinu u župi dopunja pohađanjem povremenih crkveno-teoloških predavanja u Zagrebu u Nadbiskupskom Pastoralnom centru za đakone iz više biskupija i redovničkih provincija. Za svećenika je zaređen u Mostaru, na Petrovdan, 29. lipnja 2019. godine u katedrali u Mostaru.

Nakon godinu službe župnoga vikara u župi Gospe od zdravlja u Nemumu, biskup Petar pozvao ga je na Ordinarijt u službu osobnoga tajnika i vicekancelara Ordinarijata. 

Mr. don Ante Luburić
036/334-050

Rođen u Studencima, 3. srpnja 1955. Za svećenika zaređen 13. srpnja 1980. u Studencima. Kancelar od 1992. Istodobno je ekonom Biskupije, promicatelj pravde i branitelj ženidbenoga veza pri Biskupijskom crkvenom sudu, dekan Trebinjskoga dekanata, žuupnik u Trebinju i župni upravitelj u Nevesinju.

Ekonomsko vijeće

Aktualni saziv Ekonomskoga vijeća imenovan je 13. studenoga 2015., ad quinquennium: 

don Ante Komadina

don Ante Pavlović

don Božo Goluža

Tajnik je Vijeća don Marin Skender.

Prezbitersko vijeće

Aktualni saziv Prezbiterskoga vijeća potvrđeni i imenovani od 7. studenoga 2012. Na petogodište. Izabrani zastupnici:

1. Broćanski dekanat: fra Miro Šego, OFM, župnik Čitluka (7.11.2012. - 7.11.2017.)

2. Čapljinski dekanat: don Marko Kutleša, župnik Gabela Polja (7.11.2012. - 7.11.2017.)

3. Duvanjski dekanat: don Mijo Klarić, župnik Rašeljaka (7.11.2012. - 7.11.2017.)

4. Grudski dekanat: don Stjepan Ravlić, župnik Raskrižja (7.11.2012. - 7.11.2017.)

5. Ljubuški dekanat: fra Ivan Boras, župnik Humca (7.11.2012. - 7.11.2017.)

6. Mostarski dekanat: don Ivica Boras, župnik Sv. Mateja - Mostar (7.11.2012. - 7.11.2017.)

7. Posuški dekanat: don Jozo Blažević, župnik Herc. Vinjana (7.11.2012. - 7.11.2017.)

8. Širokobriješki dekanat: fra Stipe Biško, župnik Širokoga Brijega (7.11.2012. - 7. 11.2017.)

9. Stolački dekanat: don Damjan Raguž, župnik Rotimlje (7.11.2012. - 7.11.2017.)

10. Trebinjski dekanat: don Antun Pavlović, župnik Hrasna (7.11.2012. - 7.11.2017.)

11. don Niko Luburić, župni vikar u Mostarsko-duvanjskoj biskupiji (7.11.2012. - 7.11.2017.)

12. fra Iko Skoko, župni vikar u Mostarsko-duvanjskoj biskupiji (5.11.2013. - 5.11.2018.)

13. don Stipe Gale, župni vikar u Trebinjsko-mrkanskoj biskupiji (5.11.2013. - 5.11.2018)

14. don Mihovil Zrno, iz skupine svećenika bez župnoga dekreta (7.11.2012. - 7.11.2017.)

15. don Ivan Štironja, svećenik iz skupine svećenika izvan biskupije (5.11.2013. - 5.11.2018.)

Prema Statutu Prezbiterskoga vijeća sljedeći su svećenici članovi Vijeća po službi:

16. msgr. Željko Majić, generalni vikar (30.11.2012. - durante munere)

17. fra Miljenko Šteko, provincijal hercegovačkih franjevaca (5.11.2013. - durante munere)

18. don Ante Luburić, kancelar i ekonom (7.11.2012. - durante munere)

19. don Ante Komadina, ravnatelj Caritasa (7.11.2012. - durante munere)

20. don Ante Pavlović, predstojnik Teološko-katehetskoga instituta Mostar (7.11.2012. - durante munere)

21. don Đuro Bender, predsjednik Svećeničke uzajamnost (27.11.2014. - durante munere) Po Biskupovu izboru članovi su:

22. fra Mladen Vukšić, župnik Kočerina (7.11.2012. - 7.11.2017.)

23. fra Stipe Marković, župnik Gorice-Sovića (7.11.2012. - 7.11.2017.)

Zbor savjetnika

Aktualni saziv Zbora savjetnika imenovan je 4. prosinca 2012. Na petogodište.

msgr. Željko Majić, generalni vikar (4.12.2012. - 4.12.2017.)

don Jozo Blažević, župnik u Herc. Vinjanima (4.12.2012. - 4.12.2017.)

don Stipe Gale, župni vikar u Neumu (7.11.2013. - 7.11.2018.)

don Ante Komadina, ravnatelj Caritasa (27.11.2014. - 27.11.2017.)

don Ante Luburić, kancelar i ekonom (4.12.2012. - 4.12.2017.)

fra Stipe Mrković, župnik u Gorici-Sovićima (4.12.2012. - 4.12.2017.)

don Nikola Menalo, sudski vikar, župnik na Buni (4.12.2012. - 4.12.2017.

don Damjan Raguž, župnik u Rotimlji (4.12.2012. - 4.12.2017.)

o. fra Mladen Vukšić, župnik u Posušju (4.12.2012 - 4.2.2017.)

Dekanski zbor

Mostarsko-duvanjska biskupija

Mons. Luka Pavlović, dekan mostarski

O. fra Dario Dodig, OFM, dekan broćanski

Don Ivan Kordić, dekan čapljinski

O. fra Branimir Musa, OFM, dekan grudski

O. fra Vinko Kurevija, OFM, dekan duvanjski

Don Ivo Šutalo, dekan ljubuški

O. fra Mladen Vukšić, OFM, dekan posuški

O. fra Stipe Biško, OFM, dekan širokobriješki

Trebinjsko-mrkanska biskupija

Don Ante Luburić, dekan trebinjski

Don Rajko Marković, dekan stolački

Mr. don Željko Majić
036/334-050

Don Željko je rođen u Drinovcima, 28. ožujka 1963., od oca Mihovila i majke Matije i ima još dva brata i tri sestre. Osnovnu je školu pohađao u Drinovcima (1969.-1977.), humanističku gimnaziju u Biskupijskom sjemeništu u Dubrovniku (1977.-1981.) s ispitom zrelosti (12. lipnja 1981.). Vojnu je obvezu odslužio u Požarevcu (1981.-1982.). Filozofsko-teološki studij završio u Sarajevu (1982.-1988.) Zaredio ga je za svećenika Mostarsko-duvanjske biskupije u mostarskoj katedrali Marije Majke Crkve, 29. lipnja 1988., biskup Pavao Žanić (+2000.). Najprije je imenovan upraviteljem Svećeničkog doma u Potocima (1988.-1989.), zatim župnim vikarom u katedralnoj župi u Mostaru (1989.-1993.). Poslijediplomski studij pastoralne teologije u Rimu, s boravkom u Međunarodnom zavodu sv. Pavla, pohađao je na Papinskom Lateranskom sveučilištu (1993.-1995.) i postigao magisterij u lipnju 1995. s tematikom: „Pastoralni problemi u Trebinjskoj biskupiji pod Turcima i pastoralna skrb Kongregacije za širenje vjere.“ Don Željko je nakon povratka sa studija iz Rima obavljao više pastoralnih službi u Hercegovini: katedralni župni vikar u Mostaru (1995.-1997.), biskupov tajnik (1997.-2000.), župni upravitelj župe Blagaj-Buna (2000.-2006.). Predložili su ga članovi Biskupskih konferencija, Hrvatske i BiH, za vicerektora Svetoga Jeronima u Rimu, saslušavši mišljenje rektora msgr. dr. Jure Bogdana. Biskup ga je Ratko stavio na raspolaganje, a imenovao ga je predsjednik Peteročlane Biskupske komisije za Zavod sv. Jeronima, msgr. Antun Škvorčević, požeški biskup, 17. lipnja 2006. Za Jeronimovo, 30. rujna 2012. godine, istekao mu je statutarni mandat.

Mr. don Nikola Menalo
036/331-373
Komunikacija sa sudom isključivo redovitom poštom

Rođen u Mostaru, 30. svibnja 1975. Za svećenika zaređen 29. lipnja 1999. u Mostaru. Župni vikar u Stocu (2000.-2002.). Domanovićima (2002.-2004.), Mostaru - Katedrala (2004.-2006.) i Studencima (2006.-2007.). Poslijediplomski studij crkvenoga prava u Veneciji (2007.-2010.). Župnik u Drežnici i župni vikar u Mostaru - Rudnik-Orlac (2010.-2012.). Župnik u Blagaju-Buni (od 2012.). Sudski vikar (od 2012.).

Radno vrijeme: petkom od 9-12 sati - isključivo za stranke u čijem je predmetu donesena Odluka o prihvaćanju tužbe, priopćenju tužbe i traženju mišljenja o tužbi. 

Mr. don Ante Luburić
036/334-050

Rođen u Studencima, 3. srpnja 1955. Za svećenika zaređen 13. srpnja 1980. u Studencima. Kancelar od 1992. Istodobno je ekonom Biskupije, promicatelj pravde i branitelj ženidbenoga veza pri Biskupijskom crkvenom sudu, dekan Trebinjskoga dekanata, župnik u Trebinju i župni upravitelj u Nevesinju.

Don Domagoj Markić
036 334 050

Don Domagoj Markić rođen je 14. studenoga 1994. Završio je Srednju elektrotehničku školu u Mostaru. Prijavio se u bogosloviju 2013. godine. Nakon dvogodišnjega studija filozofije u Sarajevu, Biskup ga je poslao u Rim na studij teologije. Boravio je u Papinskom zavodu Germanicum-Hungaricumu, a pohađao predavanja na Teološkom fakultetu Papinskoga sveučilišta Gregorijane. Vrativši se u Mostar 2018. godine, stavio se na pastoralno raspolaganje. Biskup ga je, nakon obavljenih petodnevnih duhovnih vježbi, u dogovoru sa župnikom don Krešom Puljićem, poslao u župu Svetoga Tome apostola na Bijelom Brijegu u Mostaru. Pastoralnu godinu u župi dopunja pohađanjem povremenih crkveno-teoloških predavanja u Zagrebu u Nadbiskupskom Pastoralnom centru za đakone iz više biskupija i redovničkih provincija. Za svećenika je zaređen u Mostaru, na Petrovdan, 29. lipnja 2019. godine u katedrali u Mostaru.

Nakon godinu službe župnoga vikara u župi Gospe od zdravlja u Nemumu, biskup Petar pozvao ga je na Ordinarijt u službu osobnoga tajnika i vicekancelara Ordinarijata. 

Mr. don Ante Luburić
036/334-050

Rođen u Studencima, 3. srpnja 1955. Za svećenika zaređen 13. srpnja 1980. u Studencima. Kancelar od 1992. Istodobno je ekonom Biskupije, promicatelj pravde i branitelj ženidbenoga veza pri Biskupijskom crkvenom sudu, dekan Trebinjskoga dekanata, žuupnik u Trebinju i župni upravitelj u Nevesinju.

Ekonomsko vijeće

Aktualni saziv Ekonomskoga vijeća imenovan je 13. studenoga 2015., ad quinquennium: 

don Ante Komadina

don Ante Pavlović

don Božo Goluža

Tajnik je Vijeća don Marin Skender.

Prezbitersko vijeće

Aktualni saziv Prezbiterskoga vijeća potvrđeni i imenovani od 7. studenoga 2012. Na petogodište. Izabrani zastupnici:

1. Broćanski dekanat: fra Miro Šego, OFM, župnik Čitluka (7.11.2012. - 7.11.2017.)

2. Čapljinski dekanat: don Marko Kutleša, župnik Gabela Polja (7.11.2012. - 7.11.2017.)

3. Duvanjski dekanat: don Mijo Klarić, župnik Rašeljaka (7.11.2012. - 7.11.2017.)

4. Grudski dekanat: don Stjepan Ravlić, župnik Raskrižja (7.11.2012. - 7.11.2017.)

5. Ljubuški dekanat: fra Ivan Boras, župnik Humca (7.11.2012. - 7.11.2017.)

6. Mostarski dekanat: don Ivica Boras, župnik Sv. Mateja - Mostar (7.11.2012. - 7.11.2017.)

7. Posuški dekanat: don Jozo Blažević, župnik Herc. Vinjana (7.11.2012. - 7.11.2017.)

8. Širokobriješki dekanat: fra Stipe Biško, župnik Širokoga Brijega (7.11.2012. - 7. 11.2017.)

9. Stolački dekanat: don Damjan Raguž, župnik Rotimlje (7.11.2012. - 7.11.2017.)

10. Trebinjski dekanat: don Antun Pavlović, župnik Hrasna (7.11.2012. - 7.11.2017.)

11. don Niko Luburić, župni vikar u Mostarsko-duvanjskoj biskupiji (7.11.2012. - 7.11.2017.)

12. fra Iko Skoko, župni vikar u Mostarsko-duvanjskoj biskupiji (5.11.2013. - 5.11.2018.)

13. don Stipe Gale, župni vikar u Trebinjsko-mrkanskoj biskupiji (5.11.2013. - 5.11.2018)

14. don Mihovil Zrno, iz skupine svećenika bez župnoga dekreta (7.11.2012. - 7.11.2017.)

15. don Ivan Štironja, svećenik iz skupine svećenika izvan biskupije (5.11.2013. - 5.11.2018.)

Prema Statutu Prezbiterskoga vijeća sljedeći su svećenici članovi Vijeća po službi:

16. msgr. Željko Majić, generalni vikar (30.11.2012. - durante munere)

17. fra Miljenko Šteko, provincijal hercegovačkih franjevaca (5.11.2013. - durante munere)

18. don Ante Luburić, kancelar i ekonom (7.11.2012. - durante munere)

19. don Ante Komadina, ravnatelj Caritasa (7.11.2012. - durante munere)

20. don Ante Pavlović, predstojnik Teološko-katehetskoga instituta Mostar (7.11.2012. - durante munere)

21. don Đuro Bender, predsjednik Svećeničke uzajamnost (27.11.2014. - durante munere) Po Biskupovu izboru članovi su:

22. fra Mladen Vukšić, župnik Kočerina (7.11.2012. - 7.11.2017.)

23. fra Stipe Marković, župnik Gorice-Sovića (7.11.2012. - 7.11.2017.)

Zbor savjetnika

Aktualni saziv Zbora savjetnika imenovan je 4. prosinca 2012. Na petogodište.

msgr. Željko Majić, generalni vikar (4.12.2012. - 4.12.2017.)

don Jozo Blažević, župnik u Herc. Vinjanima (4.12.2012. - 4.12.2017.)

don Stipe Gale, župni vikar u Neumu (7.11.2013. - 7.11.2018.)

don Ante Komadina, ravnatelj Caritasa (27.11.2014. - 27.11.2017.)

don Ante Luburić, kancelar i ekonom (4.12.2012. - 4.12.2017.)

fra Stipe Mrković, župnik u Gorici-Sovićima (4.12.2012. - 4.12.2017.)

don Nikola Menalo, sudski vikar, župnik na Buni (4.12.2012. - 4.12.2017.

don Damjan Raguž, župnik u Rotimlji (4.12.2012. - 4.12.2017.)

o. fra Mladen Vukšić, župnik u Posušju (4.12.2012 - 4.2.2017.)

Dekanski zbor

Mostarsko-duvanjska biskupija

Mons. Luka Pavlović, dekan mostarski

O. fra Dario Dodig, OFM, dekan broćanski

Don Ivan Kordić, dekan čapljinski

O. fra Branimir Musa, OFM, dekan grudski

O. fra Vinko Kurevija, OFM, dekan duvanjski

Don Ivo Šutalo, dekan ljubuški

O. fra Mladen Vukšić, OFM, dekan posuški

O. fra Stipe Biško, OFM, dekan širokobriješki

Trebinjsko-mrkanska biskupija

Don Ante Luburić, dekan trebinjski

Don Rajko Marković, dekan stolački

Mr. don Željko Majić
036/334-050

Don Željko je rođen u Drinovcima, 28. ožujka 1963., od oca Mihovila i majke Matije i ima još dva brata i tri sestre. Osnovnu je školu pohađao u Drinovcima (1969.-1977.), humanističku gimnaziju u Biskupijskom sjemeništu u Dubrovniku (1977.-1981.) s ispitom zrelosti (12. lipnja 1981.). Vojnu je obvezu odslužio u Požarevcu (1981.-1982.). Filozofsko-teološki studij završio u Sarajevu (1982.-1988.) Zaredio ga je za svećenika Mostarsko-duvanjske biskupije u mostarskoj katedrali Marije Majke Crkve, 29. lipnja 1988., biskup Pavao Žanić (+2000.). Najprije je imenovan upraviteljem Svećeničkog doma u Potocima (1988.-1989.), zatim župnim vikarom u katedralnoj župi u Mostaru (1989.-1993.). Poslijediplomski studij pastoralne teologije u Rimu, s boravkom u Međunarodnom zavodu sv. Pavla, pohađao je na Papinskom Lateranskom sveučilištu (1993.-1995.) i postigao magisterij u lipnju 1995. s tematikom: „Pastoralni problemi u Trebinjskoj biskupiji pod Turcima i pastoralna skrb Kongregacije za širenje vjere.“ Don Željko je nakon povratka sa studija iz Rima obavljao više pastoralnih službi u Hercegovini: katedralni župni vikar u Mostaru (1995.-1997.), biskupov tajnik (1997.-2000.), župni upravitelj župe Blagaj-Buna (2000.-2006.). Predložili su ga članovi Biskupskih konferencija, Hrvatske i BiH, za vicerektora Svetoga Jeronima u Rimu, saslušavši mišljenje rektora msgr. dr. Jure Bogdana. Biskup ga je Ratko stavio na raspolaganje, a imenovao ga je predsjednik Peteročlane Biskupske komisije za Zavod sv. Jeronima, msgr. Antun Škvorčević, požeški biskup, 17. lipnja 2006. Za Jeronimovo, 30. rujna 2012. godine, istekao mu je statutarni mandat.

Mr. don Nikola Menalo
036/331-373
Komunikacija sa sudom isključivo redovitom poštom

Rođen u Mostaru, 30. svibnja 1975. Za svećenika zaređen 29. lipnja 1999. u Mostaru. Župni vikar u Stocu (2000.-2002.). Domanovićima (2002.-2004.), Mostaru - Katedrala (2004.-2006.) i Studencima (2006.-2007.). Poslijediplomski studij crkvenoga prava u Veneciji (2007.-2010.). Župnik u Drežnici i župni vikar u Mostaru - Rudnik-Orlac (2010.-2012.). Župnik u Blagaju-Buni (od 2012.). Sudski vikar (od 2012.).

Radno vrijeme: petkom od 9-12 sati - isključivo za stranke u čijem je predmetu donesena Odluka o prihvaćanju tužbe, priopćenju tužbe i traženju mišljenja o tužbi. 

Mr. don Ante Luburić
036/334-050
[email protected]kupija.md-tm.ba

Rođen u Studencima, 3. srpnja 1955. Za svećenika zaređen 13. srpnja 1980. u Studencima. Kancelar od 1992. Istodobno je ekonom Biskupije, promicatelj pravde i branitelj ženidbenoga veza pri Biskupijskom crkvenom sudu, dekan Trebinjskoga dekanata, župnik u Trebinju i župni upravitelj u Nevesinju.

Don Domagoj Markić
036 334 050

Don Domagoj Markić rođen je 14. studenoga 1994. Završio je Srednju elektrotehničku školu u Mostaru. Prijavio se u bogosloviju 2013. godine. Nakon dvogodišnjega studija filozofije u Sarajevu, Biskup ga je poslao u Rim na studij teologije. Boravio je u Papinskom zavodu Germanicum-Hungaricumu, a pohađao predavanja na Teološkom fakultetu Papinskoga sveučilišta Gregorijane. Vrativši se u Mostar 2018. godine, stavio se na pastoralno raspolaganje. Biskup ga je, nakon obavljenih petodnevnih duhovnih vježbi, u dogovoru sa župnikom don Krešom Puljićem, poslao u župu Svetoga Tome apostola na Bijelom Brijegu u Mostaru. Pastoralnu godinu u župi dopunja pohađanjem povremenih crkveno-teoloških predavanja u Zagrebu u Nadbiskupskom Pastoralnom centru za đakone iz više biskupija i redovničkih provincija. Za svećenika je zaređen u Mostaru, na Petrovdan, 29. lipnja 2019. godine u katedrali u Mostaru.

Nakon godinu službe župnoga vikara u župi Gospe od zdravlja u Nemumu, biskup Petar pozvao ga je na Ordinarijt u službu osobnoga tajnika i vicekancelara Ordinarijata. 

Mr. don Ante Luburić
036/334-050

Rođen u Studencima, 3. srpnja 1955. Za svećenika zaređen 13. srpnja 1980. u Studencima. Kancelar od 1992. Istodobno je ekonom Biskupije, promicatelj pravde i branitelj ženidbenoga veza pri Biskupijskom crkvenom sudu, dekan Trebinjskoga dekanata, žuupnik u Trebinju i župni upravitelj u Nevesinju.

Ekonomsko vijeće

Aktualni saziv Ekonomskoga vijeća imenovan je 13. studenoga 2015., ad quinquennium: 

don Ante Komadina

don Ante Pavlović

don Božo Goluža

Tajnik je Vijeća don Marin Skender.

Prezbitersko vijeće

Aktualni saziv Prezbiterskoga vijeća potvrđeni i imenovani od 7. studenoga 2012. Na petogodište. Izabrani zastupnici:

1. Broćanski dekanat: fra Miro Šego, OFM, župnik Čitluka (7.11.2012. - 7.11.2017.)

2. Čapljinski dekanat: don Marko Kutleša, župnik Gabela Polja (7.11.2012. - 7.11.2017.)

3. Duvanjski dekanat: don Mijo Klarić, župnik Rašeljaka (7.11.2012. - 7.11.2017.)

4. Grudski dekanat: don Stjepan Ravlić, župnik Raskrižja (7.11.2012. - 7.11.2017.)

5. Ljubuški dekanat: fra Ivan Boras, župnik Humca (7.11.2012. - 7.11.2017.)

6. Mostarski dekanat: don Ivica Boras, župnik Sv. Mateja - Mostar (7.11.2012. - 7.11.2017.)

7. Posuški dekanat: don Jozo Blažević, župnik Herc. Vinjana (7.11.2012. - 7.11.2017.)

8. Širokobriješki dekanat: fra Stipe Biško, župnik Širokoga Brijega (7.11.2012. - 7. 11.2017.)

9. Stolački dekanat: don Damjan Raguž, župnik Rotimlje (7.11.2012. - 7.11.2017.)

10. Trebinjski dekanat: don Antun Pavlović, župnik Hrasna (7.11.2012. - 7.11.2017.)

11. don Niko Luburić, župni vikar u Mostarsko-duvanjskoj biskupiji (7.11.2012. - 7.11.2017.)

12. fra Iko Skoko, župni vikar u Mostarsko-duvanjskoj biskupiji (5.11.2013. - 5.11.2018.)

13. don Stipe Gale, župni vikar u Trebinjsko-mrkanskoj biskupiji (5.11.2013. - 5.11.2018)

14. don Mihovil Zrno, iz skupine svećenika bez župnoga dekreta (7.11.2012. - 7.11.2017.)

15. don Ivan Štironja, svećenik iz skupine svećenika izvan biskupije (5.11.2013. - 5.11.2018.)

Prema Statutu Prezbiterskoga vijeća sljedeći su svećenici članovi Vijeća po službi:

16. msgr. Željko Majić, generalni vikar (30.11.2012. - durante munere)

17. fra Miljenko Šteko, provincijal hercegovačkih franjevaca (5.11.2013. - durante munere)

18. don Ante Luburić, kancelar i ekonom (7.11.2012. - durante munere)

19. don Ante Komadina, ravnatelj Caritasa (7.11.2012. - durante munere)

20. don Ante Pavlović, predstojnik Teološko-katehetskoga instituta Mostar (7.11.2012. - durante munere)

21. don Đuro Bender, predsjednik Svećeničke uzajamnost (27.11.2014. - durante munere) Po Biskupovu izboru članovi su:

22. fra Mladen Vukšić, župnik Kočerina (7.11.2012. - 7.11.2017.)

23. fra Stipe Marković, župnik Gorice-Sovića (7.11.2012. - 7.11.2017.)

Zbor savjetnika

Aktualni saziv Zbora savjetnika imenovan je 4. prosinca 2012. Na petogodište.

msgr. Željko Majić, generalni vikar (4.12.2012. - 4.12.2017.)

don Jozo Blažević, župnik u Herc. Vinjanima (4.12.2012. - 4.12.2017.)

don Stipe Gale, župni vikar u Neumu (7.11.2013. - 7.11.2018.)

don Ante Komadina, ravnatelj Caritasa (27.11.2014. - 27.11.2017.)

don Ante Luburić, kancelar i ekonom (4.12.2012. - 4.12.2017.)

fra Stipe Mrković, župnik u Gorici-Sovićima (4.12.2012. - 4.12.2017.)

don Nikola Menalo, sudski vikar, župnik na Buni (4.12.2012. - 4.12.2017.

don Damjan Raguž, župnik u Rotimlji (4.12.2012. - 4.12.2017.)

o. fra Mladen Vukšić, župnik u Posušju (4.12.2012 - 4.2.2017.)

Dekanski zbor

Mostarsko-duvanjska biskupija

Mons. Luka Pavlović, dekan mostarski

O. fra Dario Dodig, OFM, dekan broćanski

Don Ivan Kordić, dekan čapljinski

O. fra Branimir Musa, OFM, dekan grudski

O. fra Vinko Kurevija, OFM, dekan duvanjski

Don Ivo Šutalo, dekan ljubuški

O. fra Mladen Vukšić, OFM, dekan posuški

O. fra Stipe Biško, OFM, dekan širokobriješki

Trebinjsko-mrkanska biskupija

Don Ante Luburić, dekan trebinjski

Don Rajko Marković, dekan stolački